20 Październik 2014

Róża ma kilka lat i jest przedszkolakiem. Pewnego dnia podczas porannej rozmowy z tatą dochodzi do wniosku, że z przedszkolem są same problemy: trzeba leżakować, słuchać pań, dzielić się zabawkami z innymi dziećmi... Dochodzi do wniosku, że znacznie lepiej jest być dorosłym. I postanawia, że od dziś będzie dorosła i będzie wiodła życie takie, jak jej tata. Chcąc wprowadzić postanowienie w życie próbuje ubrać się w garnitur i buty taty - niestety, wszystko jest na nią za duże, chce spróbować wypić kawę - ale ta jest za gorzka, chce podnieść teczkę, z którą tata chodzi do pracy - ale ta jest za ciężka. Szybko okazuje się, że bycie dorosłym wcale nie jest takie łatwe. Kiedy Róża dochodzi do tego wniosku, postanawia spróbować być taka jak jej starszy brat. Ale jego ubrania też są na nią za duże, plecak za wielki i zbyt ciężki, a w dodatku tabliczka mnożenia jest nie do ogarnięcia. Po wielu próbach mała Róża ostatecznie dochodzi do wniosku, że najwygodniej jest jej we własnych butach, panie w przedszkolu nie są znów takie złe, a leżakowanie też się przydaje. doszedłszy do tych wniosków, wyrusza do przedszkola.

Na przedstawienie zapraszamy 20 października o godz. 10.00