14 Kwiecień 2014

Zapraszamy na kwietniową wycieczkę do Teatru Guliwer.
Starsze dzieci wezmą udział w przedstawieniu pt: ,,Pchła szachrajka",
młodsze zaś w spektaklu ,,Dzień Dobry Świnko".

WYJAZD - godz. 8:30
ŚNIADANIE - godz. 7:30
POWRÓT ok. godz. 13:00 - po powrocie obiad.

CENA: 45 zł - zapisy w biurze przedszkola do 10 kwietnia.

Przedszkolaki pojadą według poniższego harmonogramu:
14.04 - ,,Dzień dobry świnko" - grupa cioci Karoliny i Magdy
24.04 - ,,Pchła szachrajka" - grupy cioci Ani i Sylwii oraz Magdy i Ani

Poniżej opisy przedstawień:
,,DZIEŃ DOBRY ŚWINKO" - "Dzień dobry, Świnko" to opowieść o tym, jak Tygrysek poznał swego kolejnego przyjaciela, Świnkę i co z tej przyjaźni wyniknęło. Dowcipnie opowiedziana historia prowokuje do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czym jest prawdziwa przyjaźń. Spektakl zrealizowany w planie lalkowym będzie okazją do spotkania się z ciekawymi w animacji lalkami muppetowymi. To doskonała propozycja dla najmłodszych widzów, ale i dorośli znajdą tu okazję do humorystycznego zdystansowania się do świata. Czas trwania: 90 minut.

,,PCHŁA SZACHRAJKA" - Znane z bajki Jana Brzechwy perypetie najsprytniejszej pchły świata opowiadają sobie – w konwencji kawiarnianych ploteczek – cztery damy. Każda wyposażona jest w lupę, dzięki którym podglądają intrygi i oszustwa filigranowej bohaterki, a my widzowie widzimy je poprzez ekranowe animacje. Animacje dopełniają znakomitą grę aktorską i tworzą efekt przenikania się różnych rzeczywistości i stylów. Spektakl utrzymany jest w konwencji musicali z lat 20. i 30. XX wieku. Czas trwania: 90 minut.