17 Maj 2016

WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO

17 maja 2016 r.

Grupa Pszczółki(tylko najstarsza grupa)

CENA 40,00 ZŁ

WYJAZD GODZ. 9.45

Powrót około 14.00 (po powrocie obiad)

MAKSYMALNY TERMIN PŁATNOŚCI 05.05.201
Jeśli dziecko nie pojedzie nie będzie zwrotów.

OPIS:
W grudniu 2012 r. dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego powstało w Muzeum Etnograficznym pierwsze w Polsce etnograficzne Muzeum dla Dzieci – miejsce nowoczesne, inspirujące, otwarte na dialog z młodym odbiorcą.
W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni kilku sal – ksiąg – DZIECI odkrywają bogactwo kultur świata, tradycyjnych i współczesnych. Oglądają i dotykają każdego obiektu, są zachęcane do dyskusji, wyrażania własnych opinii, twórczego działania – wszystko w formie zabawy, ciekawej przygody, niespodzianki.
Pomysł na Muzeum dla Dzieci był taki: stworzyć miejsce otwarte, nowoczesne, w którym dziecko poczuje się równoprawnym partnerem dorosłych w odkrywaniu i kształtowaniu piękna świata. Bo jak twierdził Janusz Korczak, patron MUZEUM DLA DZIECI, "nie ma dzieci, są ludzie".
Sensoryczne zajęcia dla najmłodszych – poprzez dotyk dzieci odkrywają bogactwo tradycyjnych tworzyw i surowców. Badają ich właściwości, porównują, szukając podobieństw i różnic, tworzą własne konstrukcje. Poznają także ludowe urządzenia z dawnych gospodarstw, zbadają związek między konstrukcją i funkcją, tworzywem i możliwościami narzędzi.

TEMAT ZAJĘĆ
Miękkie, szorstkie, śliskie, sztywne – faktury i konstrukcje strojów dawnych i współczesnych
Dzieci badają właściwości tkanin ze zbiorów Muzeum dla Dzieci: wełny, bawełny, lnu, jedwabiu i innych. Przymierzą i porównają stroje z różnych kultur, poznają ich konstrukcję, fakturę i ciężar. Zajęcia wzbogacone o oryginalne działania warsztatowe z wykorzystywaniem ręcznych maszyn do szycia. Dzieci stworzą kompozycje na wzór ludowych pasiaków oraz raporty na tkaninach przy użyciu stempli.

Przejazd realizowany autokarami firmy ZUMA
www.zumatravel.pl