8 Kwiecień 2016

DZIEŃ KSIĄŻKI

PIĄTEK 08.04

Szczęście, mądrość, wiedza to tylko część wartości, które chcemy przekazać dzieciom na przyszłość. Tylko jak to zrobić? Najlepszym kluczem jest codzienne czytanie. Ta codzienna forma wspólnego spędzania czasu jest doskonałą metodą wychowawczą: buduje więzi z najbliższymi i poczucie bezpieczeństwa, rozwija wyobraźnie, wzbogaca słownictwo, kształtuje nawyk czytania, uczy wartości moralnych.

Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki będziemy także u nas obchodzili to święto.

W tym dniu:
- nauczyciel pokaże dzieciom jaką wartość ma czytanie, omówi etapy powstawania książki
- uczuli na potrzebę szanowania książek,
- opowie o różnicy między księgarnią a biblioteką za pomocą zabawy, w której dzieci będą mogły wypożyczać i kupować książki,
- dzieci wysłuchają baśni o „Księżniczce na ziarnku grochu”
- odbędzie się wiele zabaw dotyczących tytułów książek oraz ich bohaterów;
- przedszkolaki wspólnie z ciociami stworzą swoją bajkę, którą ozdobią obrazkami

Starszaki w tym dniu stworzą własną książkę o rodzinie.

Prosimy, aby dzieci z grupy Pszczółki i Biedronki przyniosły po 1 zdjęciu dziecka, mamy, taty, rodzeństwa i ewentualnie dziadka i babci.